EVALMA5342MS200WX2TOBO1
DigiKey Part Number
448-EVALMA5342MS200WX2TOBO1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVALMA5342MS200WX2TOBO1
Description
EVAL BOARD FOR MA5342
Customer Reference
Detailed Description
MA5342 - 2-Channel (Stereo) Output Class D Audio Amplifier Evaluation Board
Category
Output Type
2-Channel (Stereo)
Manufacturer
Infineon Technologies
Max Output Power x Channels @ Load
200W x 2 @ 8Ohm
Packaging
Box
Voltage - Supply
±30V ~ 60V