IL-G-13S-S3C2-SA
DigiKey Part Number
670-2531-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-G-13S-S3C2-SA
Description
CONN RCPT HSG 13POS 2.50MM
Detailed Description
13 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Brown 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)