IL-G-14S-S3C2-SA
DigiKey Part Number
670-2534-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IL-G-14S-S3C2-SA
Description
CONN RCPT HSG 14POS 2.50MM
Detailed Description
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Brown 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)