O 12,80-JT32C-A-K-3,3-LF
DigiKey Part Number
1908-1029-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1029-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1029-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
O 12,80-JT32C-A-K-3,3-LF
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)