C2220C106M5R2C7186 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2220C106M5R2C7186 |
Description | CAP CER 10UF 50V X7R SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2220C106M5R2C7186 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Stacked) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.217" (5.50mm) |