T521W226M025ATE040
DigiKey Part Number
399-T521W226M025ATE040TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521W226M025ATE040
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T521W226M025ATE040 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
25 V