04025A100CAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4 072
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 37 440
Datasheet
Vishay Vitramon
10 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A100CAT4A
DigiKey Part Number
478-04025A100CAT4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A100CAT4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A100CAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)