KC2016K32K7680C12A00
DigiKey Part Number
478-KC2016K32K7680C12A00TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KC2016K32K7680C12A00CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KC2016K32K7680C12A00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC2016K32K7680C12A00
Description
CLOCK OSCILLATOR, CMOS, 32.768KH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
30µA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)