SDG400XS
DigiKey Part Number
5073-SDG400XS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDG400XS
Description
JACK SCR KIT .40""X.16""
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jackscrew Socket For D-Sub Connectors
Category
For Use With/Related Products
D-Sub Connectors
Manufacturer
L-com
Features
Hardware Included
Series
Length - Threaded Portion Below Head
0.350" (8.90mm)
Packaging
Bag
Length - Below Head
0.400" (10.16mm)