Image for FGG.1K.308.CLAC45Z is not available
FGG.1K.308.CLAC45Z
DigiKey Part Number
FGG.1K.308.CLAC45Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1K.308.CLAC45Z
Detailed Description
8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.1K.308.CLAC45Z Models
Current Rating (Amps)
5A
Cable Opening
0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C