FGG.3B.304.CLAD62
DigiKey Part Number
FGG.3B.304.CLAD62-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.3B.304.CLAD62
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.3B.304.CLAD62 Models
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Current Rating (Amps)
19A
Cable Opening
0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C