Image for FHG.2B.306.CYCD82 is not available
FHG.2B.306.CYCD82
DigiKey Part Number
FHG.2B.306.CYCD82-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FHG.2B.306.CYCD82
Description
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
6
Current Rating (Amps)
12A
Shell Size - Insert
306
Cable Opening
0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C