0298350.ZXH
DigiKey Part Number
F10769-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0298350.ZXH
Description
FUSE AUTO 350A 32VDC AUTO LINK
Detailed Description
350 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0298350.ZXH Models
Category
Voltage Rating - DC
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Color
Green
Fuse Type
Size / Dimension
1.149" L x 0.750" W x 0.422" H (29.20mm x 19.05mm x 10.72mm)