GTCA25-301M-R02
DigiKey Part Number
GTCA25-301M-R02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTCA25-301M-R02
Description
GDT 300V 2.5KA 2 POLE TH
Detailed Description
Gas Discharge Tube 300 V 2500A (2.5kA) ±20% 2 Pole Through Hole
Category
Tolerance
±20%
Voltage - DC Spark Over (Nom)
300 V
Base Product Number
Impulse Discharge Current (8/20µs)
2500A (2.5kA)