MS110-10C
DigiKey Part Number
2333-MS110-10C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS110-10C
Description
RF SHIELD 0.457X0.457" SNAP FIT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Cover 0.457" (11.60mm) X 0.457" (11.60mm) Non-Vented Snap Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS110-10C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.110" (2.80mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.457" (11.60mm)
Series
Width - Overall
0.457" (11.60mm)