LPH80B99-BWHR-PC
LPH80B99-BWHR-PC
LPH80B99-BWHR-PC
DigiKey Part Number
1570-1930-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPH80B99-BWHR-PC
Description
EC FAN AXIAL 80 X 80 X 25MM W/PA
Detailed Description
Fan Tubeaxial 100 ~ 240VAC Square - 80mm L x 80mm H Ball 39.0 CFM (1.09m³/min) 2 Wire Leads
Noise
31.0dB(A)
Series
Power (Watts)
4.50W
RPM
3500 RPM
Voltage - Rated
100 ~ 240VAC
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Weight
0.209 lb (94.89 g)
Width
25.50mm
Current Rating (Amps)
0.060A
Air Flow
39.0 CFM (1.09m³/min)
Voltage Range
90 ~ 264VAC
Static Pressure
0.250 in H2O (62.3 Pa)