25LC512-M/SN
DigiKey Part Number
25LC512-M/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC512-M/SN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 512Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
25LC512-M/SN Models
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)