PIC24F08KA102-I/ML
DigiKey Part Number
PIC24F08KA102-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24F08KA102-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 8KB (2.75K x 24) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD Models
PIC24F08KA102-I/ML Models
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz