BFCN-2360+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-2360+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-2360+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-2360+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-2360+
Description
CER FILTER 2.36GHZ BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.36GHz Center Band Pass Ceramic Filter 220 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
5.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
2.36GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Bandwidth
220 MHz