BFCN-3115+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-3115+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-3115+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-3115+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-3115+
Description
CER FILTER 3.115GHZ BAND PASS
Detailed Description
3.115GHz Center Band Pass Ceramic Filter 850 MHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
3.115GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Bandwidth
850 MHz