LFCN-1500+
DigiKey Part Number
3157-LFCN-1500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCN-1500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCN-1500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCN-1500+
Description
CER FILTER 1.825GHZ LOW PASS
Detailed Description
1.825GHz Low Pass Ceramic Filter 50Ohm 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFCN-1500+ Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Insertion Loss
1dB
Low Pass
Series
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Frequency
1.825GHz
Height (Max)
0.037" (0.94mm)
Impedance
50Ohm