LFCW-5500+
DigiKey Part Number
3157-LFCW-5500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCW-5500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCW-5500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCW-5500+
Description
CER FILTER 6.32GHZ LOW PASS
Detailed Description
6.32GHz Cut Off Low Pass Ceramic Filter 50Ohm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Category
Insertion Loss
2dB
Low Pass
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
6.32GHz Cut Off
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Impedance
50Ohm