VBFZ-925-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-925-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-925-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 925MHZ SMA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
925MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 250MHz Bandwidth 1.64dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
250MHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Series
Insertion Loss
1.64dB
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
925MHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)