ZX60-83MP-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX60-83MP-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX60-83MP-S+
Description
GAIN BLOCK, 400 MHZ - 8 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC 5G, ISM 400MHz ~ 8GHz
Category
Noise Figure
3.2dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
5G, ISM
Packaging
Tray
Voltage - Supply
7.7V ~ 8.3V
Part Status
Active
Current - Supply
144mA
Frequency
400MHz ~ 8GHz
Test Frequency
2GHz