ZX75LP-470-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75LP-470-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75LP-470-S+
Description
RF FILTER LOW PASS 510MHZ MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510MHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 470MHz Bandwidth 2dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Tray
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
510MHz (Cutoff)
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
470MHz