0502128000-10-R6-D
DigiKey Part Number
0502128000-10-R6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-10-R6-D
Description
10" PRE-CRIMP 3049 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-10-R6-D Models
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
10.0" (254.0mm)