BLM15AX221SN1D
DigiKey Part Number
490-5440-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5440-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5440-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15AX221SN1D
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 600mA 180mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM15AX221SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
600mA