DLP2ADN201HL4L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 4 026
Datasheet
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 100 MHz 90mA DCR 4Ohm
DLP2ADN201HL4L
DigiKey Part Number
490-5157-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5157-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP2ADN201HL4L
Description
CMC 90MA 4LN 200 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DLP2ADN201HL4L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.036" (0.92mm)
Number of Lines
4
Package / Case
0804 (2010 Metric), 8 Lead
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
90mA