DLW5BTM102SQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5BTM102SQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5BTM102SQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5BTM102SQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5BTM102SQ2L
Description
CMC 2A 2LN 1 KOHM SURFACE MOUNT
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 2A DCR 34mOhm
EDA/CAD Models
DLW5BTM102SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
34mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2A