DMS-30PC-4/20S-24RL-C
DigiKey Part Number
811-3322-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMS-30PC-4/20S-24RL-C
Description
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MNT
Customer Reference
Detailed Description
Process Meter LED - Red Characters Display Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DMS-30PC-4/20S-24RL-C Models
Category
Display Characters - Height
0.560" (14.20mm)
Manufacturer
Murata Power Solutions Inc.
Voltage - Supply
7.5 ~ 32VDC
Series
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 53.80mm x 22.30mm
Packaging
Box
Mounting Type
Panel Mount
Part Status
Last Time Buy
Termination Style
Screw Terminal
Type
Process Meter
Features
Bezel Sold Separately
Measuring Type
Process
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Measuring Range
4 ~ 20mA