CS06709-19.2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS06709-19.2M |
Description | CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 19.2 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 19.2 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±12ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |