STD-CTZ-1-19.2M
DigiKey Part Number
644-STDCTZ-1-19.2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCTZ-1-19.2MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCTZ-1-19.2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STD-CTZ-1-19.2M
Description
CRYSTAL 19.2MHZ 7PF WTHRM SMD
Detailed Description
19.2 MHz ±10ppm Crystal 7pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±12ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)