NXS0104GU12-Q100X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 1 740
Datasheet
Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 24Mbps 12-XQFN (1.7x2)
NXS0104GU12-Q100X
DigiKey Part Number
1727-NXS0104GU12-Q100XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXS0104GU12-Q100X
Description
IC XLTR VL BIDIR 12-XQFN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output Type
Open Drain, Push-Pull
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Data Rate
24Mbps
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Translator Type
Voltage Level
Qualification
AEC-Q100
Channel Type
Bidirectional
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
12-XFQFN
Channels per Circuit
4
Supplier Device Package
12-XQFN (1.7x2)
Voltage - VCCA
1.65 V ~ 3.6 V
Base Product Number
Voltage - VCCB
1.2 V ~ 3.6 V