PSMN033-100HLX
DigiKey Part Number
1727-PSMN033-100HLXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN033-100HLXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN033-100HLXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN033-100HLX
Description
MOSFET 2N-CH 100V 26A LFPAK56D
Detailed Description
Mosfet Array 100V 26A (Ta) 64W (Ta) Surface Mount LFPAK56D
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
27.3nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3168pF @ 25V
Power - Max
64W (Ta)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Supplier Device Package
LFPAK56D
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
26A (Ta)
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
31mOhm @ 5A, 10V