PSMN1R1-100CSEJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 100 V 430A (Tc) 1.55kW (Tc) Surface Mount CCPAK1212i
PSMN1R1-100CSEJ
DigiKey Part Number
1727-PSMN1R1-100CSEJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN1R1-100CSEJCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN1R1-100CSEJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN1R1-100CSEJ
Description
PSMN1R1-100CSE/SOT8005A/CCPAK1
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
509 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
36460 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.55kW (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
CCPAK1212i
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.09mOhm @ 25A, 10V