PTVS3V3S1UR,115
DigiKey Part Number
1727-5228-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-5228-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-5228-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTVS3V3S1UR,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD123W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8V Clamp 43.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
Category
Power - Peak Pulse
350W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SOD-123W
Voltage - Breakdown (Min)
5.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.8A