PTVS48VS1UR,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PTVS48VS1UR,115 |
Description | TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123W |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 400W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V | Package / Case SOD-123W |
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A |