82400-4-UV-SB | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1844-1061-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 82400-4-UV-SB |
Description | LAMP MAGNIFIER UV LED 43" |
Manufacturer Standard Lead Time | 2 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Lamp, Magnifier 4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm) LED, White, UV, 365nm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lens Style/Size 4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm) |
Manufacturer O.C. White Co. | Bulb LED, White, UV, 365nm |
Series | Arm 43.00" (1092.2mm) |
Packaging Bulk | Color Blue |
Part Status Active | Cord Length 6' (1.83m) NEMA 5-15P |
Lamp/Magnifier Type Lamp, Magnifier | Base Product Number |
Voltage 100 ~ 240V |