SB2LAC-P12PFG2-720S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SB2LAC-P12PFG2-720S
DigiKey Part Number
1907-SB2LAC-P12PFG2-720S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SB2LAC-P12PFG2-720S
Description
STRAIGHT PLUG, STY SB, SER L, SZ
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SB2LAC-P12PFG2-720S Models
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C