MSQA6V1W5T2G
DigiKey Part Number
MSQA6V1W5T2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MSQA6V1W5T2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MSQA6V1W5T2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSQA6V1W5T2G
Description
TVS DIODE 3VWM SC88A
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSQA6V1W5T2G Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
4
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
150W