SZMMBZ27VALT3G
DigiKey Part Number
SZMMBZ27VALT3GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMMBZ27VALT3GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMMBZ27VALT3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMMBZ27VALT3G
Description
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 27 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZMMBZ27VALT3G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 22 V
Manufacturer
onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Configuration
1 Pair Common Anode
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Power - Max
300 mW