OD3510-12MB
DigiKey Part Number
1053-1646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD3510-12MB
Description
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 35mm L x 35mm H Ball 2 Wire Leads
Category
Bearing Type
Ball
Mfr
Fan Type
Series
Termination
2 Wire Leads
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
0.060A
Part Status
Active
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Voltage - Rated
Material - Blade
Size / Dimension
Square - 35mm L x 35mm H
Base Product Number
Width
10.00mm