ERJ-S06F1003V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3 336
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 775 593
Datasheet
Similar
In Stock: 262
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Vishay Dale
In Stock: 401
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
100 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S06F1003V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S06F1003VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S06F1003VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S06F1003VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S06F1003V
Description
RES 100K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S06F1003V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)