ERJ-T08J224V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 995
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 9 255
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
220 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-T08J224V
DigiKey Part Number
ERJ-T08J224V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-T08J224V
Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-T08J224V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)