EXC-28CE900U
DigiKey Part Number
P12975TR-ND - Tape & Reel (TR)
P12975CT-ND - Cut Tape (CT)
P12975DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-28CE900U
Description
CMC 160MA 4LN 90 OHM SMD
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 160mA DCR 1.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Package / Case
0804 (2010 Metric), 8 Lead
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
160mA