BZX584C4V3-AU_R1_000A1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panjit International Inc.
In Stock: 1 760
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
BZX584C4V3-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZX584C4V3-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX584C4V3-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
200 mW
Supplier Device Package
SOD-523
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms