BPF1608LM06R5000A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1608LM06R5000A |
Description | RF FILTER BAND PASS 5.55GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.55GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 800MHz Bandwidth 0.6dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 0.6dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Frequency 5.55GHz Center | Height (Max) 0.030" (0.75mm) |
Bandwidth 800MHz |