LD617-6000S143
DigiKey Part Number
553-LD617-6000S143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD617-6000S143
Description
ANT YAGI LPDA 617-6000 MHZ N CON
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G LPDA 4.3/10 - Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
Series
Gain
7.5dBi, 7.5dBi, 9dBi, 9dBi, 7dBi
Packaging
Box
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
4.3/10 - Female
Frequency Group
Wide Band
Ingress Protection
IP54
Frequency (Center/Band)
711.5MHz, 883MHz, 2.205GHz, 3.65GHz, 5.45GHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
617MHz ~ 806MHz, 806MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 4GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
17.323" (440.00mm)