NMOQW152
DigiKey Part Number
553-NMOQW152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMOQW152
Description
STAINLESS BASE / WHIP, UNITY, 15
Gain
2dBi
Power - Max
200 W
Frequency Group
VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band)
157MHz
Frequency Range
152MHz ~ 162MHz
Height (Max)
19.000" (482.60mm)