PA4303.103NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 1 584
Datasheet
Similar
Sumida America Inc.
In Stock: 400
Datasheet
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Bourns Inc.
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.9 A 39mOhm Max Nonstandard
PA4303.103NLT
DigiKey Part Number
553-2486-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4303.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 3.9A 39 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA4303.103NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
39mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)